Školky - kroužek

Tisk PDF


Kroužek jezdectví s přírodovědou a s péčí o koněCílová skupina: Státní i soukromé mateřské školky
Místo konání: v prostorách Ranče u Kotvy a blízkého okolí – Studánka u Tří Habrů
Termín konání: v dopoledních hodinách,1x týdně, po dobu 10-ti týdnů
Délka programu: 2 hodiny
Cena: 2 000 Kč za žáka (bez dopravy), lze zajistit svoz dětí na Ranč a zpět z autobusové zastávky nebo z vlakového nádraží v Loděnici  - maximální počet dětí 15.


Popis programu: Výcvik na jízdárně na lonži, procházky s koňmi do přírody, praktická výuka ve stájích - péče o koně před a po ježdění. Dále navazuje teoretická výuka – např.: barvy koní a plemena koní. Během programu přírodovědy budou děti
poznávat ostatní zvířata na Ranči a vnímat jejich přirozené chování.  V přírodovědě se děti dozví mnohé o rostlinách, budou poznávat nejrůznější bylinky a připraví si vlastní záhonek, kde si zasadí květiny, bylinky a různé rostliny.


Teoretická výuka jezdectví a přírodovědy probíhá při nepřízni počasí ve vytopené chaloupce, kde děti mají k dispozici čaj nebo šťávu a mají možnost se zde nasvačit.


Při jezdeckém výcviku je ke každému dítěti přistupováno individuálně a vše se přizpůsobuje jejich fyzické i mentální zdatnosti. Samozřejmě s ohledem na věk dětí také přizpůsobujeme výklad – vše se snažíme dělat zábavnou formou.

 

Program, přirozeně vychází z počasí a místa, kde se daná činnost odehrává. Většinu času se budeme snažit strávit venku v přírodě na čerstvém vzduchu. K dispozici je zde také dětský areál.


Hlavní myšlenkou kurzu je naučit děti nejen dobře jezdit na koních, ale i jak správně a bezpečně s koňmi manipulovat a pochopit jejich chování, naučit se vnímat ostatní zvířata a přirozenou cestou se naučit vnímat sounáležitost s přírodou.


Kontakt: Ing. Ivana Marhoulová, tel: 776 126 481, email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ,